Novinky

Interní audity kvality – kdo je dnes chce (nechce) a jak to bude dál

Je středa 15. března 2023 a úspěšný kurz v DTO CZ Příprava interních auditorů QMS po 3 dnech skončil. Končilo se praktickými nácviky s rozborem. Lektorem třetího dne byl Lumír Pektor. Využili jsme příležitosti a položili mu tyto otázky:

1.        Pomáhají interní audity odhalit chronické ztráty nebo predikovat možnou neshodu, nebo zůstávají více v zajetí kontroly dokumentace, její úplnosti, aktuálnosti?

2.       Prosazuje se stále více trend sběru dat ze všech procesů a jejich rychlá analýza. Není perspektiva více pro analytiky než pro auditory?

Ing. Lumír Pektor, dlouholetý auditor, lektor, poradce systému managementu kvality, ale také vynikající kouč a facilitátor. A protože je opravdu vynikající odborník i rétor, navštěvuje firmy a organizace v celé ČR. S DTO CZ již spolupracuje skoro 20 let a jistě právem patří mezi vyhledávané a vysoce ceněné odborníky.

Plné znění odpovědí si můžete pustit ve videu. Některé jeho zajímavé reakce uvádíme níže.

„Co se týče efektivity (interních auditů kvality), co se týče odhalování i potenciálních neshod, nebo prevence, tak o to ve firmách dalece není zájem.... Proto se snažím trénovat interní auditory tak, aby se vždy dívali za dokument.“

„Větší perspektiva ve firmách je pro analytiky než pro interní auditory. Ve firmách shromažďují experty pro analýzu dat, pro verifikaci dat a pro interpretaci dat pro manažery.... Auditoři sehrávají důležitou roli, ověří, jak tady tento proces funguje.“

Více o kurzech z oblasti auditů si můžete prohlédnout zde.

ava

Katalogy vzdělávání ke stažení

Katalog Stáhnout

(4,4MB, *.pdf)

Kontakt


DTO CZ, s.r.o.
Mariánské náměstí 480/5
709 00 Ostrava - Mariánské Hory


Tel.: (+420) 595 620 111
Datová schránka: 7itt4x4


E-mail: dtocz@dtocz.cz
Mapa: Zobrazit sídlo DTO na mapě

Partneři

Logo partnera

Český svaz vědeckotechnických společností je jediným zakladatelem a společníkem DTO CZ, s.r.o.