Novinky

Kosmetičky a maséři měli závěrečné zkoušky

Tři měsíce kurzu uběhly. Pro mnohé možná moc rychle. A to, co se zdálo na počátku jako HROZNĚ daleko - závěrečné autorizační zkoušky, najednou bylo tady. Je pátek, 9. června 2023.

Atmosféra se rázem mění. Po chodbách už nechodí usměvavé a těšící se tváře, dokonce ustává veselá diskuze. Málokdo má chuť povídat si, co se mu přihodilo za poslední týden, co se společně neviděli. Ale jestli se kolega učil i kapitolu následující po dermatologii. Účastníci nedrží v ruce obvyklou svačinu nebo dvacku na kafeautomat, ale skripta, poznámky, výpisky. Vše je dnes jiné, a přesto stejné, když je den zkoušek. Obvyklý obraz, když se dospělí chystají k "maturitě". I když je člověk starší, má více zkušeností a asi i nadhled, přesto není schopen se „povznést“ nad situací a mnohem emotivněji a nervózněji vše prožívá. Kdo nezkusil, neuvěří. A asi je to i jeden z mála dnů v životě, kdy účastník, který je i rodič, zcela chápe obavu své ratolesti ze čtvrtletky ve škole. Dokonce ho ráno poplive na štěstí, a ani se výjimečně neptá, zda se dost učil. Sám totiž ví, že i on mohl věnovat přípravě více času, aby si byl jistější.

Kosmetičky po 300 hodinách teoretické i praktické výuky a maséři po 155 hodinách (tolik celkem trvá délka rekvalifikačních kurzů) nakonec úspěšně složili závěrečné zkoušky. Chodby se v pozdním odpoledni opět rozzáří, je slyšet hlasitý smích, pobíhá se po chodbě. Najednou se nechce nikomu odejít, i když se před tím zapřísahali, že tam nebudou ani minutu déle. Všichni si totiž uvědomují, že se asi vidí takto naposledy. A že spolu prožili hodně času, mají hodně společných zážitků.

Ať se vám všem v životě a nové profesi MOC a MOC vede!

šťastné kosmetičky

šťastní maséři

ava

Katalogy vzdělávání ke stažení

Katalog Stáhnout

(4,4MB, *.pdf)

Kontakt


DTO CZ, s.r.o.
Mariánské náměstí 480/5
709 00 Ostrava - Mariánské Hory


Tel.: (+420) 595 620 111
Datová schránka: 7itt4x4


E-mail: dtocz@dtocz.cz
Mapa: Zobrazit sídlo DTO na mapě

Partneři

Logo partnera

Český svaz vědeckotechnických společností je jediným zakladatelem a společníkem DTO CZ, s.r.o.