Novinky

Výstava modelů v DTO CZ zaujala

K vidění byly v sobotu 23. 9. 2023 soutěžní i standardní modely letadel, vrtulníků, bojové techniky, lodí, diorám aut, figurek a mnoho dalšího. Soutěžící z řad seniorů, juniorů a žáků se utkali v několika kategoriích z plastu či papíru, kterými jsou například bojová nebo kolová technika, architektura, figurky a další. Výstava probíhala nejen uvnitř DTO CZ, ale pohyblivé RC-modely viděli diváci a návštěvníci výstavy také přímo na Mariánském náměstí. Příchozí si také prohlédli třeba železniční panel s vláčky.

Součástí mezinárodní soutěže a výstavy plastikových a papírových modelů Enjoyment Battle of Ostrava 2023 byl bohatý doprovodný program.

„Po úspěchu loňské akce jsme do prostoru Mariánského náměstí připravili jako součást programu také zážitkovou výstavu historické a současné techniky nejen vojenské, policejní a hasičské, ukázky malých RC-modelů aut, tanků i velkých TIR-vozů v pohybu,“ uvedl starosta Patrik Hujdus.

Fanoušci techniky si mohli „osahat“ unikátní kousky vojenské historie, americký Jeep Willys MB, Volkswagen 181, LUAZ-967 M, motocykl Zündapp 750KS, kultovní Pragu V3S, Škodu Tudor s vlekem ZV-6, polní kuchyni i protitankový kanon, hasičské historické klenoty, jako je ruční zápřahová stříkačka, speciál ZIL 157 K CAS-18, GAZ 69 M a další.

Akce probíhala ve velkém sále, ale i na chodbách, a dokonce přízemí se stalo jedním velkým zmenšeným polygonem.

ava

Katalogy vzdělávání ke stažení

Katalog Stáhnout

(4,4MB, *.pdf)

Kontakt


DTO CZ, s.r.o.
Mariánské náměstí 480/5
709 00 Ostrava - Mariánské Hory


Tel.: (+420) 595 620 111
Datová schránka: 7itt4x4


E-mail: dtocz@dtocz.cz
Mapa: Zobrazit sídlo DTO na mapě

Partneři

Logo partnera

Český svaz vědeckotechnických společností je jediným zakladatelem a společníkem DTO CZ, s.r.o.