Novinky

ESG - Banky to chtějí - o čem je řeč?

V dnešní době je spolupráce s bankami neodmyslitelnou součástí podnikání, a banky čím dál tím více kladou důraz na environmentální, sociální a správní (ESG) skóre svých klientů.

Proč je vysoké ESG skóre tak důležité?


Banky stále častěji požadují vysoké ESG skóre, protože to svědčí o udržitelnosti a odpovědnosti podniku.

Firmy s vysokým ESG skóre prokazují, že se aktivně starají o životní prostředí, zodpovědně přistupují ke svým zaměstnancům a komunitám, a řídí se transparentními a etickými zásadami. Tento přístup snižuje rizika spojená s investicemi a půjčkami, což je pro banky atraktivní.

Navíc, pokud chcete získat výhodnější zelené sazby na úvěry a financování, je vysoké ESG skóre klíčové. Banky často nabízejí lepší podmínky těm firmám, které prokazují závazek k udržitelnosti a odpovědnému podnikání. To nejenže snižuje náklady na financování, ale také posiluje reputaci firmy na trhu.

Zkrátka, bez bank to nejde a banky chtějí vysoké ESG skóre. Zajistit si ho znamená nejenom snadnější přístup k financím, ale i lepší podmínky a silnější postavení v současném ekonomickém prostředí.

Zajímá vás více? Koukněte na následující video.

Na 13. června jsme připravili seminář, kterým vás provedeme všemi taji, důležitými informacemi, pravidly i principy reportování.

Tudy jde prostě vývoj.


PH

Katalogy vzdělávání ke stažení

Katalog Stáhnout

(4,4MB, *.pdf)

Kontakt


DTO CZ, s.r.o.
Mariánské náměstí 480/5
709 00 Ostrava - Mariánské Hory


Tel.: (+420) 595 620 111
Datová schránka: 7itt4x4


E-mail: dtocz@dtocz.cz
Mapa: Zobrazit sídlo DTO na mapě

Partneři

Logo partnera

Český svaz vědeckotechnických společností je jediným zakladatelem a společníkem DTO CZ, s.r.o.