Novinky

Konal se 36. sněm Hospodářské komory ČR

V pražské hale O2 universum se konal ve čtvrtek 13. června 2024 v pořadí již 36. sněm Hospodářské komory ČR. Přítomno bylo asi 215 delegátů z celé ČR, zastupujících jak podnikatele sdružené v odborných společenstvech, tak podnikatele z regionálních komor. DTO CZ je členem RHK Ostrava a Alan Vápeníček byl delegátem sněmu.

Prezident komory Zdeněk Zajíček představil 8 priorit pro rozvoj České republiky, kterými jsou:

1.   Dopravní infrastruktura

2.   Efektivní stát

3.   Výzkum – vývoj – inovace

4.   Vzdělávání

5.   Trh práce

6.   Dostupné bydlení

7.   Energetika

8.   Datová infrastruktura

Uvedených 8 priorit se zároveň dohodlo, že se stanou strategickým rámcem, který bude komora podporovat a dle svých možností prosazovat.

Dále se v projevu prezident Zajíček soustředil na bod Efektivní stát, kde poukazoval na přebujelou státní administrativu. Uvedl, že roste počet právních předpisů pro podnikání v ČR, stejně jako EU předpisů, což začíná být neúnosný stav. Jménem HK ČR navrhl, aby vznikl antibyrokratický zákon.

Na snímku počet přijatých legislativních aktů během působení 3 komisařů.

Na sněmu dále postupně vystoupili pozvání hosté a vládní činitelé. Zahájil předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystčil, který zpochybnil potřebu rozhojňovat zákony na potlačení zákonů. Premiér Fiala stručně zmínil klíčové úkoly vlády dnes a konstatoval, že vše, co slíbil, splnil: klesl deficit veřejných financí, klesla inflace, spotřebitelé více utrácejí, roste export, roste ekonomika, upravil se zákoník práce, zavádí se nová digitalizace. Na jeho vystoupení navázali postupně ministři Stanjura, Síkela a Kupka. Ministr Stanjura mimo jiné zmínil osobní poznámku, že by bylo možná vhodné vrátit se zpět k rekodifikaci dohod. Ministr Síkela zase podtrhl úspěch vlády tím, že se zlepšil mezinárodní rating ČR v rámci EU dosažením 6. místa.

Tak uvidíme, co se změní k lepšímu. Kéž by alespoň něco!

ava

Katalogy vzdělávání ke stažení

Katalog Stáhnout

(4,4MB, *.pdf)

Kontakt


DTO CZ, s.r.o.
Mariánské náměstí 480/5
709 00 Ostrava - Mariánské Hory


Tel.: (+420) 595 620 111
Datová schránka: 7itt4x4


E-mail: dtocz@dtocz.cz
Mapa: Zobrazit sídlo DTO na mapě

Partneři

Logo partnera

Český svaz vědeckotechnických společností je jediným zakladatelem a společníkem DTO CZ, s.r.o.