Novinky

Kreativní manažeři kvality u zkoušek

Je pátek 21. 6. 2024 ráno, těsně před osmou hodinou, a chodbou před učebnou se plouží zcela bledé tváře. Konají se certifikační zkoušky Manažera kvality, na který se přihlásili jak frekventanti právě ukončeného 120 hodinového kurzu, tak i další zájemci o certifikaci. Skoro všichni se shodli, že prožívají 3x NE: NEspali, NEjedli, NEjsou v poho.

Přesně v 8:00 začíná test a za další asi 1,5h ústní. Když se navíc dozví, že jsou přítomni i auditoři ČIA (Český institut pro akreditaci), chtějí utéct. Ukazujeme jim bohaté občerstvení připravené jen a jen pro ně, a ujišťujeme je, že auditoři ČIA NEBUDOU posuzovat je, ale nás, jako certifikační orgán. Nezabralo. Ale zůstali.

Je 11:00 a předseda zkušební komise povolává do místnosti po ústních zatím jen absolventy kurzu. Všem gratuluje a blahopřeje, že byli úspěšní. Předává osvědčení a certifikát. Přebírají ho ještě s třesem v rukách. Asi za ¼ hodiny poté slyším na chodbě první obyčejnou lidskou větu manažera kvality: Lidi, nedáme si ten řízek?

Proč je v titulku kreativní? Protože ještě v pondělí téhož týdne jsem potkal mimořádně tvůrčí, veselé účastníky kurzu manažer kvality s neskutečně kreativním duchem. Měli jsme téma Inovace a Inovační management, ale pojali jsme výuku trochu jinak. Prostě jsme si hráli na praktické inovátory. Skučné výrobky na učebně postupně účastníci doplňovali o řadu dalších moderních funkcionalit, zkoušeli si výrobek ocenit, a nakonec stanovili, proč ho bude konkrétní cílová skupina zákazníků chtít koupit. Neskutečně jsme se u prezentací inovativních produktů nasmáli. Zvláště, když jedna skupina představovala inovovanou baterku s názvem Rescuer (záchranář), která třeba uměla i funkce alkoholtestru (jako jedna z klíčových funkcionalit zachraňujících řidičský průkaz).

Kreativní manažeři kvality, ať se vám daří v praxi!

ava

Katalogy vzdělávání ke stažení

Katalog Stáhnout

(4,4MB, *.pdf)

Kontakt


DTO CZ, s.r.o.
Mariánské náměstí 480/5
709 00 Ostrava - Mariánské Hory


Tel.: (+420) 595 620 111
Datová schránka: 7itt4x4


E-mail: dtocz@dtocz.cz
Mapa: Zobrazit sídlo DTO na mapě

Partneři

Logo partnera

Český svaz vědeckotechnických společností je jediným zakladatelem a společníkem DTO CZ, s.r.o.