Novinky

Přímo z konference na zajímavou exkurzi

Účastníci konference KVALITA – QUALITY 2019 navštívili v rámci doprovodného programu dne 15.5.2019 společnost OZO, která se zabývá odvozem a zpracováním odpadů v Ostravě.

Účastníky provázel jednatel společnosti Karel Belda, který poutavě popisoval, jak sváží, zpracovává a obchoduje společnost OZO s odpady.

Společnost je mj. nositelem ocenění Společenská odpovědnost organizací, a opravdu není divu. Pan jednatel popsal, co vše se skrývá za svozem a zpracováním. Jak ve společnosti promýšlejí, jak co nejefektivněji vše zpracovat, aby na konci byl užitek. A že to v OZO umí. Většinu odpadu dnes zpracovávají tak, že vzniká nová energetická surovina. Pro vytápění nebo pro výrobu elektrické energie. Během povídání s účastníky exkurze dále přiblížil, jak se i okolní země Evropy vypořádávají s odpady a tříděním; vše porovnal s úrovní zpracování v Ostravě. A opravdu: klobouk dolů, co v OZO dokážete!. V OZO mají i další plány a vize na zpracování odpadů, aby se staly ještě zásadnější komoditou budoucnosti, která přináší nový užitek a vůbec nezatěžuje životní prostředí.

ava

Katalogy vzdělávání ke stažení

Stáhnout

(15,1MB, *.pdf)

Stáhnout

(2,5MB, *.pdf)

Kontakt


DTO CZ, s.r.o.
Mariánské náměstí 480/5
709 00 Ostrava - Mariánské Hory


Tel.: (+420) 595 620 111
Datová schránka: 7itt4x4


E-mail: dtocz@dtocz.cz
Mapa: Zobrazit sídlo DTO na mapě

Partneři

Český svaz vědeckotechnických společností je jediným zakladatelem a společníkem DTO CZ, s.r.o.