Novinky

Přednášky - diskuze - zábava

Stalo se již tradicí, že se začátkem nového roku se sejdou lektoři pro systémy managementu, kteří učí na útvaru RCQ, aby načerpali novou inspiraci, podělili se o své znalosti, diskutovali a samozřejmě se i pobavili.

Letos v pátek 3. ledna aktivně vystoupili:

Alan Vápeníček, jednatel společnosti, se zamyšlením, kam kráčí a jakými směry se ubírá oblast dalšího vzdělávání dospělých. Na statistikách a příkladech dokumentoval vývoj a změny v požadavcích na vzdělávání. V ČR, v Evropě, ale i z pohledu společnosti DTO CZ. Neboť uskutečnit ročně na 400 různých kurzů a workshopů s účastí okolo 5.000 lidí, již umožňuje formulovat jisté signály a trendy.

Martin Drastich přiblížil novinky v oblasti ochrany informací a práce s digitálními daty. Na příkladech pro nás známých i neznámých „kyberútoků“ osvětlil, co dnes hrozí a jak se můžeme bránit, jakou prevenci lze přijmout. Bezprostředně po jeho přednášce se nikdo neodvážil vytáhnout mobil a třeba si jen přečíst došlé zprávy. Z tohoto pohledu měla přednáška mimořádný dopad na všechny přítomné.

Roman Burda hovořil o stresu z hlediska projevu, ale hlavně se věnoval příčinám. Proč se vůbec dostaneme do stresu. I když neprezentoval žádné nové techniky a cviky relaxace, vyvolal bouři diskuze k tomu, proč se vůbec do stavu stresu dostaneme a jak se právě bránit v samém počátku.

Martina Bajerová „pohladila“ všechny přítomné s tématem k myšlenkovým mapám. Popisovala jejich přínos, aktivní práci s mapami, a všem představila pár jednoduchých způsobů, jak si mapu sestavit v podstatě k jakémukoliv problému nebo zadání. Nelze se ubránit dojmu, že Martina povýšila myšlenkové mapy až na dokonalé výtvarné umění. Neboť co prezentovala, sál mlčky zíral, a na konci sklidila velký aplaus, jaký se dostává snad jen špičkovým umělcům.

Konference a neformální setkání se velmi povedlo. Zhruba 30 účastníků spolu strávilo mnoho hodin v diskuzích, jednáních, sdílení nápadů.

Heleno, Gabko, Aleno, Jano, děkujeme za přípravu SQĚLÉ akce. Tahle nás baví!

Vzhůru do roku 2020!

ava

Katalogy vzdělávání ke stažení

Stáhnout

(15,7MB, *.pdf)

Stáhnout

(2,5MB, *.pdf)

Kontakt


DTO CZ, s.r.o.
Mariánské náměstí 480/5
709 00 Ostrava - Mariánské Hory


Tel.: (+420) 595 620 111
Datová schránka: 7itt4x4


E-mail: dtocz@dtocz.cz
Mapa: Zobrazit sídlo DTO na mapě

Partneři

Český svaz vědeckotechnických společností je jediným zakladatelem a společníkem DTO CZ, s.r.o.