Novinky

Pohádková dovolená v pohádkovém kraji

Asi nejsme jediní, kdo letos nevyrazil do zahraničí, ale rozhodli jsme se provést expedici za devatero řek a devatero hor do pohádkově krásného národního parku Českosaské Švýcarsko.

Nejprve jsme vyrazili do Hřenska a vydali se po lávkách do Tiché soutěsky říčky Kamenice. Bylo tam opravdu ticho, protože jsme si přivstali a vyráželi každý den už před devátou.

Odtud jsme pak smrkovými lesy z poloviny sežranými kůrovcem vystoupali až k Pravčické bráně, kde bylo naopak neuvěřitelně přelidněno. Ale pivo měli studené a grilované klobásky teplé, takže vše odpuštěno.

Další dny jsme si nenechali ujít výšlap z Jetřichovic na Mariinu vyhlídku, odkud jsou vidět snad všechny kopce v okolí.

Co však z vyhlídky neuvidíte a musíte se přesunout o několik kilometrů dál do vesničky Líska, kde je impozantní Zlatý vrch z čedičových sloupců.

Pak jsme sestoupali dolů a vrhli se i do slibovaných pohádkových míst. Navštívili jsme pískovcový hrádek ve vesnici Sloup v Čechách, na kterém žijí opravdoví poustevníci. Jeden z nich je tam dodnes a pozorně sleduje asi dva kilometry vzdálený lesní Modlivý důl.

Modlivý důl je celý vytesán do pískovcové skály a před ním vás úplně pohltí dojem, že jste kdesi v pralesním chrámu dávných Aztéků v Jižní Americe.

Poté jsme se vklouzli do pohádky Pyšná princezna a užívali si Panské skály, kde začíná země krále Miroslava a kde se i dnes stále může zpívat. Nemusíte, ale můžete.

A když se nachýlil konec dovolené, zapátrali jsme, co je pravdy na pověstech, že kraj před časem navštívili mimozemšťané. K našemu obrovskému překvapení se ukázalo, že pověsti nelhaly. Objevili jsme výsadkový létající talíř maskovaný jako rozhledna Růženka nad obcí Růžová. A to zdaleka nebylo všechno!

Neuvěříte, ale nalezli jsme i celou původní kosmickou loď.

A mimozemšťana k tomu! Mají vyspělou civilizaci a poradil mi, jak dosahovat dvojnásobných pracovních výkonů. Řekl doslova: Proběhni se v nedalekém Stonehenge nad Rumburkem, a tvé přání bude splněno.

Jak pravil, tak jsem učinil a výsledek se dostavil. Rozdvojil jsem se, takže teď jsme na práci dva. A od září beru dvojnásobný plat.

Pak zazvonil zvonec a pohádkové dovolené byl konec.

Zdravím všechny.

Pavel Hercík, DTO CZ

Katalogy vzdělávání ke stažení

Stáhnout

(5,9MB, *.pdf)

Stáhnout

(2,3MB, *.pdf)

Kontakt


DTO CZ, s.r.o.
Mariánské náměstí 480/5
709 00 Ostrava - Mariánské Hory


Tel.: (+420) 595 620 111
Datová schránka: 7itt4x4


E-mail: dtocz@dtocz.cz
Mapa: Zobrazit sídlo DTO na mapě

Partneři

Český svaz vědeckotechnických společností je jediným zakladatelem a společníkem DTO CZ, s.r.o.