Účetnictví, daně, mzdy

Daňová evidence

Kurz - včetně praktických příkladů
Otevření kurzu je podmíněno zájmem účastníků a nemáme zatím vyhlášený pevný termín. Chceme, aby kurz proběhl ve vhodném čase pro všechny zájemce. Děkujeme za pochopení.
Termín:
termín bude upřesněn dle zájmu
Rozsah:
3 dny, 15 hodin
Obsah:

- Kurz je určen zejména pro začátečníky, kteří se chtějí uplatnit na trhu práce nebo získat znalosti v oblasti daňové evidence (jednoduchého účetnictví). - Kurz je určen všem, kteří se chtějí naučit vést živnostníkům a malým firmám daňovou evidenci (jednoduché účetnictví). - Kurz je vhodný pro začínající podnikatele a také pro začínající účetní.

V našem kurzu Vás naučíme:

Obsah kurzu: Posluchači se seznámí s principy a charakteristikami daňové evidence a s praktickým účtováním v peněžním deníku, knize pohledávek a závazků a dalších účetních knihách. Naučí se prakticky účtovat v peněžním deníku včetně sestavení účetní závěrky.

1. přednáška: Úvod do problematiky daňové evidence - cíl výuky v daňové evidenci, základní princip vedení daňové evidence, způsob a forma vedení, postup při zahájení podnikatelské činnosti, postup při otevírání daňové evidence na začátku zdaňovacího období, význam a tvorba interních směrnic nově v daňové evidenci.

2. přednáška: Peněžní deník a jeho vedení - evidence příjmů a výdajů dle daňového hlediska, vedení a zaúčtování pokladních dokladů a její vedení, náležitosti dokladů, specifické případy, bankovní účty, jejich zaúčtování a vedení evidence vč. zaúčtování přijatých faktur, DPH - principy dle novely, uznatelnost nákladových položek, apod.

3. přednáška: Pomocné knihy a jejich vedení, postup na konci zdaňovacího období - dlouhodobý majetek, jeho sledování v daňové evidenci a záznamy o ostatních složkách majetku, specifické případy, vedení DE podle zákona o DPH v platném znění, postup na konci zdaňovacího oddělení.

- Vést celoroční průběh daňové evidence. - Daňová evidence je vysvětlována na praktických příkladech.

Od Kurz probíhá v odpoledních hodinách, 2x týdně vždy v pondělí a ve středu. Prezence od 14.30 hodin Začátek výuky od 15.00 hodin (1 vyuč. hodina = 0:45 min.)

Lektoři:
Ing. Yvetta Pšenková, Ph.D., zkušená lektorka ve výuce a vzdělávání dospělých – specialista na účetnictví a daně s dlouholetou praxí
Poznámka:

V CENĚ JE ZAHRNUTO: - příprava výukového materiálu od lektorů - výuka lektorů - wifi připojení zdarma

JAK SE K NÁM DOSTANETE: DTO CZ, s.r.o., Mariánské náměstí 480/5, Ostrava – Mariánské Hory

- z nádraží ČD Ostrava – Svinov tramvaj č. 3, 4, 8, 9 /směr centrum/ - z ústředního autobusového nádraží tramvaj č. 4, 8, 9 /směr Poruba/ - z ústředního autobusového nádraží tramvaj č. 11 /směr Zábřeh/, 12 /směr Dubina/ - z hlavního nádraží ČD Ostrava tramvaj č. 8, 12 /směr centrum/ • Výstupní zastávka Mariánské náměstí!

Cena:
4 477 Kč vč. DPH
Poznámka: každý účastník obdrží osvědčení o účasti

Katalogy vzdělávání ke stažení

Katalog Stáhnout

(5,9MB, *.pdf)

Kontakt


DTO CZ, s.r.o.
Mariánské náměstí 480/5
709 00 Ostrava - Mariánské Hory


Tel.: (+420) 595 620 111
Datová schránka: 7itt4x4


E-mail: dtocz@dtocz.cz
Mapa: Zobrazit sídlo DTO na mapě

Partneři

Logo partnera

Český svaz vědeckotechnických společností je jediným zakladatelem a společníkem DTO CZ, s.r.o.