Kurzy z oblasti Lidské zdroje a personalistika

Co to je personalistika?

Personalistika je obor, který se zabývá řízením, vedením a rozvojem lidí v organizaci nebo firmě. Označuje se také jako HR (z anglického Human Resources - lidské zdroje). Personální oddělení ve firmě má na starosti vše, co se týká pracovního života zaměstnanců, od přijetí, vedení agendy, přes odborný rozvoj až po propouštění.

Co je náplní práce personalisty?

Personalista má v náplni práce vše, co se týká pracovního života zaměstnanců (pracovníků). Od vedení nezbytné agendy, přes nábor, zapracování, odměňování, přípravu a nabídku benefitů, ale také vzdělávání a rozvoj zaměstnanců. K tomu používá různé metody a postupy, které se lze naučit na kurzu personalistiky.

Jak se stát personalistou?

Personalista nemusí mít žádné speciální vzdělání. Je výhodou, pokud absolvuje kurz personalistiky, kde se naučí všechny potřebné postupy a metody vedení a řízení lidí, péče o zaměstnance a vedení nezbytné agendy. Moderní rolí personalisty je hlavně motivace lidí k práci a jejich odborný rozvoj.

Co patří do personalistiky?

Do personalistiky patří řada procesů (souborů činností), které se vztahují k pracovnímu životu zaměstnanců. Do procesů personalistiky patří např.:

  • Nábor a přijetí
  • Adaptace
  • Odborný rozvoj a vzdělávání
  • Odměňování a benefity
  • Hodnocení zaměstnanců
  • Vedení pracovní agendy
  • Aj.

Kurz personalistiky

Kurz personalistiky (nejlépe rekvalifikační kurz) připraví zájemce na profesi personalisty jak po teoretické tak i praktické stránce. Na kurzu se účastník naučí všechny potřebné metody a postupy práce se zaměstnanci, jak tvořit analýzy a plány, jak vést nutnou pracovní agendu. Kurz trvá 120 hodin.

Katalogy vzdělávání ke stažení

Katalog Stáhnout

(4,4MB, *.pdf)

Kontakt


DTO CZ, s.r.o.
Mariánské náměstí 480/5
709 00 Ostrava - Mariánské Hory


Tel.: (+420) 595 620 111
Datová schránka: 7itt4x4


E-mail: dtocz@dtocz.cz
Mapa: Zobrazit sídlo DTO na mapě

Partneři

Logo partnera

Český svaz vědeckotechnických společností je jediným zakladatelem a společníkem DTO CZ, s.r.o.